نسخه چاپی/خبرآنلاین
تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
تاریخ : سه شنبه 9 مهر 1392 - 09:14:43 کد مطلب:315543
سرویس خبری: جامعه > سلامت

وزارت بهداشت: دارویی به نام «دگلوفین» در کشور وجود ندارد/ مردم نگران نباشند

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیهای محتوای پیامکی با مضمون مرگ افرادی بر اثر مصرف دارویی که مشابه استامینوفن معرفی شده است را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این اطلاعیه آمده است: هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعاتی که اخیراً با ارسال گسترده پیامکهایی به هموطنان مبنی بر به کما رفتن و مرگآور بودن این دارو متشر شده است از اساس تکذیب می شود.

در ادامه این اطلاعیه از هموطنان خواسته شده است هرگونه اطلاعیابی در زمینه محصولات دارویی و غذایی را از طریق رسانههای جمعی و یا ارگانهای ذیصلاح استعلام نمایند و به شایعات این چنینی توجه نکنند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این اطلاعیه از دستگاههای ذیربط خواسته است با منابع انتشار پیامکهایی که موجب تشویش اذهان عمومی و نگرانی مردم شدهاست، برخورد قانونی مناسب صورت گیرد.

همچنین در پی انتشار پیامک‌هایی مبنی بر هشدار مرگ‌آور بودن دارویی به نام دگلوفین که مشابه استامینوفن معرفی شده، مدیرکل اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت با تکذیب این پیامک‌ها گفت: دارویی با این نام اصلاً در کشور وجود ندارد.

عباس زارع نژاد به فارس گفت: هیچ دارویی مشابه استامینوفن که مصرف آن خطرناک باشد در کشور وجود ندارد و شایعات مبنی بر اینکه مصرف دارویی به نام دگلوفین که مشابه استامینوفن معرفی شده و اعلام شده مصرف آن باعث کمای بیمار شده است به هیچ وجه صحت ندارد. ضمن اینکه اساساً دارویی با این نام در کشور وجود خارجی ندارد.

مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تأکید کرد: همه انواع داروی استامینوفن که با نامهای تجاری مختلف در داروخانه های کشور توزیع می شوند مورد تأیید وزارت بهداشت هستند و هیچ مشکلی ندارند.

وی اضافه کرد: معلوم نیست افرادی که این پیامکهای کذب را منتشر می کنند و در بین مردم نگرانی ایجاد می کنند، چه هدفی را دنبال می کنند. از نیروی انتظامی و مخابرات انتظار داریم منشا و منبع این پیامک ها را شناسایی و با آنها برخورد کنند تا افراد غیر مسئول در بین مردم نگرانی بیهوده ایجاد نکنند.

۴۷۴۷

http://www.khabaronline.ir/detail/315543 لینک مطلب: