+ A - سه شنبه 10 اردیبهشت 1392 - 17:24:00 چاپ
امتیاز به مطلب 9 نفر

ویدئوآرت محمود نورایی به جشنواره کن راه پیدا کرد

فرهنگ > تجسمی - مهر نوشت:

سایت رسمی بخش فیلم‌های هنری جشنواره کن (2013 Aviff Cannes) اسامی هنرمندان حاضر در این بخش از جشنواره را معرفی کرد و بر این اساس ویدئوآرت «باد و مرگ» محمود نورایی از ایران در این بخش شصت و ششمین جشنواره فیلم کن به نمایش درخواهد آمد.

 

«باد و مرگ» موضوع مرگ را مورد توجه قرار داده است و نگاهی مینی‌مال و معناگرا به مرگ از دریچه فلسفه دارد. این اثر هم از نظر گزینش موضوع و هم از نظر فرم نوعی ساده‌نگری را با مفاهیم پیچیده‌ایی همچون فلسفه وجودی مرگ بررسی کرده است.

 

در این ویدیو عکس‌های قدیمی به عنوان تصاویری ابژکتیو مورد بازخوانی قرار گرفته و در ورای آن‌ها موضوع  مرگ به صورت سوبژکتیو مورد خوانش مخاطب قرار می‌گیرد.

 

بخش فیلم‌های هنری جشنواره کن که به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود، امسال با استقبال 16 هزار و 830 اثر روبرو بود و در بخش نهایی 17 اثر برای نمایش در این بخش از جشنواره انتخاب شدند.

 

در این بخش علاوه بر ایران آثاری از کشورهای آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آرژانتین، ژاپن، چین و آفریقای جنوبی حضور دارند. بخش فیلم‌های هنری شصت و ششمین جشنواره فیلم کن از 20 تا 24 ماه می (30 اردیبهشت تا 3 خرداد) برگزار می‌شود.

 

محمود نورایی در زمینه هنرهای جدید فعال است و تاکنون چند پرفورمنس و نمایشگاه دیجیتال آرت در گالری‌های مختلف داشته است.
 

58246

ارسال نظر:
  • 0/700
  • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved