+ A - سه شنبه 9 خرداد 1391 - 16:19:00 چاپ
امتیاز به مطلب 67 نفر

بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان هفته آینده شروع می شود/کدام گروه ها در شامل این بخش نامه هستند؟

جامعه > آموزش - بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی این قشر تبدیل شده است.

هادی معیری نژاد: بسیاری از فرهنگیان که چندین سال خدمت کرده اند به دلایلی از بازنشستگی پیش از موعد استقبال کرده اند . و برخی از مدارس و والدین و بالاخره خود آموزش و پرورش نگران خالی ماندن ناگهانی این نهاد از آموزگاران با تجربه هستند.
بخش آموزش و پرورش به دلیل سر و کار داشتن با آینده سازان کشور در مقابل تغییرلات بسیار حساس است . هم اکنون تغییرات نظام آموزشی باعث سرگردانی بسیاری از والدین شده است و در این شرایط بازنشستگی پیش از موعد نیز به دغدغه افراد مرتبط با نظام آموزشی افزوده شده است.
برخی فرهنگیان به دلیل خستگی ناشی از کار و برخی به خاطر نارضایتی از شراط مالی و برخی دیگر به خاطر دلایل مختلف شخصی خواهان آنند که قانون بازنشستگی پیش از موعد شامل حالشان شود. از طرفی آموزش و پرورش نسبت به جایگزینی نیرو و محدودیت بودجه نگرانی هایی دارد.
وزیر آموزش وپرورش چندی قبل از تصویب قانون بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان با 25 سال سابقه بدون احتساب سنوات ارفاقی 5 ساله برای آنان در سال 91 خبر داد.
پیش از آن نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بندی از لایحه بودجه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت را مشروط به موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه و بدون سنوات ارفاقی و حذف پست سازمانی کردند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بند های هزینه ای لایحه بودجه با تصویب بندی مقرر کردند،بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت با موافقت بالاترین مقام اجرایی دستگاه یا مقام مجاز موضوع مواد 52 و 53 قانون محاسبات عمومی و بدون سنوات ارفاقی و مشروط به حذف پست سازمانی مجاز است.

 

فقط بیماران صعب العلاج

اما در این هفته وزیر آموزش و پرورش از ابلاغ بخشنامه بازنشستگی پیش از موعد تا هفته آینده خبر داد و گفت: 10 هزار فرهنگی دارای بیماری صعب‌العلاج بازنشسته می‌شوند.
حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش شب گذشته در حاشیه چهاردهمین جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان تهران در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات اصلاحیه بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان، اظهار داشت:‌ آنچه که در مجلس و قانون بودجه مصوب شد در واقع یک اصلاحیه بر قانون بازنشستگی پیش از موعد است که همه قوانین همان است به جز بحث 5 سال ارفاقی.

وی با بیان اینکه براساس اصلاحیه قانون بازنشستگی پیش ازموعد خانم‌ها با 20 سال سابقه و بالاتر و آقایان با 25 سال سابقه و بالاتر می‌توانند بازنشسته شوند، گفت: اجرای این طرح از نظر اعتبار مشکل دارد، چرا که اعلام شده است از طریق منابع داخلی یا فروش اموال انجام شود.

حاجی‌بابایی ادامه داد: با توجه به اینکه ممکن است در سراسر کشور فرهنگیانی باشند که دارای پرونده بیماری صعب‌العلاج باشند، مقرر شد یک اقدام کارشناسی انجام پذیرد و تعدادی سهمیه برای هر استان با توجه به جمعیت استان‌ها مشخص شود تا مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در قالب این سهمیه بتوانند تعدادی از فرهنگیانی که دارای اولویت هستند، بازنشسته پیش از موعد کنند.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم مشکل حدود 10 هزار فرهنگی را از این طریق حل کنیم، البته به شرطی که پرونده پزشکی‌شان کامل بوده، جزو بیماری‌های صعب‌العلاج باشند و در چارچوب سهمیه استانی قرار گیرند.


منابع محدود است
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه سعی می‌کنیم تا هفته آینده بخشنامه آن را به استان‌ها ابلاغ کنیم، افزود: در گذشته ناگزیر بودیم به تعداد هر بازنشسته، 15 میلیون تومان به حساب تأمین اجتماعی و بازنشستگی واریز کنیم که اکنون دیگر این موضوع نیست، اما باز هم نمی‌توانیم به تعداد نامحدود بازنشسته پیش از موعد داشته باشیم چون منابع داخلی چنین اجازه‌ای را به ما نمی‌دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که فرهنگیان برای ارائه درخواست بازنشستگی پیش‌ از موعد در چه زمانی اقدام کنند، گفت: بودجه دو روز است که به ما ابلاغ شده است و فرهنگیان باید صبر کنند تا بخشنامه را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کنیم، اما با توجه به جلسه‌ای که پنج‌شنبه این هفته با مدیران کل استان‌هابرگزار خواهیم کرد، هماهنگی‌های لازم را انجام خواهیم داد تا ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها بتوانند با توجه به سهمیه‌ای که در اختیارشان قرار داده می‌شود، با اولویت پیش‌بینی شده فرهنگیان راتحت پوشش قرار دهند.

47301

نظرات 56
 • بدون نام سه شنبه 9 خرداد 1391 - 16:35:48
  18 6 پاسخ به این نظر
  سلام خواهشمندیم در مورد بقیه وزارتخانه ها هم این قانون اجرا شود. تبعیض قاعل نشوید در مورد بخش های فنی که مشاغل سخت هستند که باید زودتر اجرا می شد
 • بچه محصل سه شنبه 9 خرداد 1391 - 17:14:11
  28 2 پاسخ به این نظر
  باسلام .خدا به داد بچه های ما برسه ونظام آموزشی کشور .ما 10هزار معلم بیمار صعب العلاج داشتیم وخودمان خبرنداشتیم .ازعجایب ما ایرانیها
 • بدون نام سه شنبه 9 خرداد 1391 - 17:52:41
  27 1 پاسخ به این نظر
  بله منابع محدود است وما کشور فوق العاده فقیری هستیم و هیچ منبع درآمدی جر فروش سیگار نداریم!
 • بدون نام سه شنبه 9 خرداد 1391 - 18:30:14
  21 2 پاسخ به این نظر
  عیال بنده که حقوقش کفاف هزینه مهد کودک بچه و ایاب و ذهاب خودش را نمی کند اگر بازنشسته شود فکر می کنم در خانواده مان شاهد یک نو زایی !!!! اقتصادی بشویم جان مادرت این کار را بکنید
 • احمد سه شنبه 9 خرداد 1391 - 18:58:08
  40 3 پاسخ به این نظر
  من یک فرهنگی با 12 سال سابقه هستم. اگر می توانستم همین امروز بازنشست می شدم. چون یه ذره هم برای ماندن انگیزه ندارم. در خبر امده ""برخی از مدارس و والدین و بالاخره خود آموزش و پرورش نگران خالی ماندن ناگهانی این ...... به دلیل سر و کار داشتن با آینده سازان کشور...."" ایا نگران بی انگیزگی معلمان هستیم؟ به فکر مشکلات انان، کار سخت و حساس انان، و حقوق کمشان هستیم؟!!!
 • معلم سه شنبه 9 خرداد 1391 - 19:28:00
  31 0 پاسخ به این نظر
  جناب وزیر بهتر است بن فرهنگیان و دیون سالهای قبل را به فرهنگیان پرداخت نمایید . از وقتی که آقای حاجی بابایی وزیر شد بن ناچیز فرهنگیان هم قطع شد . با این روند این قشر زحمت کش را چگونه می توانید راضی نگه دارید
 • بدون نام سه شنبه 9 خرداد 1391 - 19:53:21
  31 4 پاسخ به این نظر
  سلام بالاخره چی شد!20 سال خدمت با 20 روز حقوق چی؟
 • فرهنگی سه شنبه 9 خرداد 1391 - 22:17:08
  41 2 پاسخ به این نظر
  امیدوارم این قانون دائمی شئد ومنافع ان شامل حال همه فرهنگیان تا چندسال اینده بشود انشاا...
  • راستین یکشنبه 26 آذر 1391 - 22:47:34
   19 1
   معلمی شغل سخت و زیان آوری است بازنشسته نشدن معلمان پس از بیست و پنج سال سابقه کمال بی لطفی در حق این قشر است.
 • کریمی چهارشنبه 10 خرداد 1391 - 23:07:11
  13 2 پاسخ به این نظر
  به نظر من آقای وزیر باید سهمیه ای هم برای فرهنگیانی که زیر چرخ طرح ساماندهی نیروها در آموزش و پرورش در حال نابود شدن هستند در نظر بگیرند . شما قضاوت کنید یک نفر که 24 سال سابقه دارد و 12 سال آن را در پستهای غیر آموزشی بوده و به یک باره بخواهد به یک پست آموزشی برگردد تکلیف دانش آموزان زیر دستش چه میشود . تا بخواهد خود را با پست جدید وفق بدهد زمان بازنشستگی 30 ساله فرا میرسد در این میان دود این کار فقط به چشم دانش آموز و مدرسه میرود .
 • فرهنگی چهارشنبه 10 خرداد 1391 - 23:51:33
  25 1 پاسخ به این نظر
  مانعدادی از بازنشستگان فرهنگی سال 89 که حق استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعدرا داشتیم جناب وزیر این حق را ازماسلب نمود. بدلیل مشلات جسمی بناچار به صورت سنواتی بازنشسته شدیم .هنوز منتظر احقاق حق خود هستیم.]برای گرفتن حق خود به خیلی از مسوولین مراجعه کردیم متاسفانه پاسخی دریافت نکردیم.
 • محمد دوشنبه 15 خرداد 1391 - 22:01:22
  35 3 پاسخ به این نظر
  جناب وزير محترم آقاي حاج بابايي با سلام و تحيت | اينجانب يكي از فرهنگيان مي باشم به خدا از بسكه فشار روحي و رواني به ما در اين سالهاي اخير آمده ديگر انگيزهاي براي ماندن در آموزش و برورش ندارم آيا با اين مشكلات و دغدغه هاي حقوقي و با مقايسه حقوق يك معلم با يك كارمند جز در يكي از ارگانها دولتي مشاهده مي كنيد چقدر تبعيض وجود دارد .بن كارمندي كجا رفت آقاي وزير ..سبد كالا كجا رفت آقاي وزير ..عيدي كه شما آن را اختصاص داديد كجا رفت آقاي وزير مي خواهي ديگر بيشتر از اينها بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • بدون نام سه شنبه 16 خرداد 1391 - 07:10:06
   15 3
   با سلام جناب آقای حاجی بابایی یه فکری هم به حال معلمین غیر انتفاعی بکنید که از حق وحقوق و بیمه کاملی برخوردار نمی باشند اینجانب با 8 سال سابقه کار هر سال در پایان اردیبهشت فسخ قرارداد می شویم و می گویند اگر در سال جدید به شما نیاز داشتبم به شما خبر می دهیم همچنین در تابستان نه حقوق ونه بیمه ای داریمک خدا گواه هست که اینقدر در فشار کار می باشیم وقتی به خانه می آییم از فرط خستگی نای نداریم اگر شما مشکل ما را حل نکنید به خدا واگذارتان می کنیم
 • رضا سه شنبه 16 خرداد 1391 - 16:03:48
  25 1 پاسخ به این نظر
  اقای وزیر اجازه دهید هرکسی که داوطلب است برود چونبالی نود درصد نیروها انگیزه ندارند بجای ان از نیروهای با انگیزه جدید استفاده کنید
 • پاکزاد شنبه 27 خرداد 1391 - 14:37:00
  16 0 پاسخ به این نظر
  با سلام -بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان تصویب شده بسیار خوشحالم -چون بنده ناراحتی قلبی دارم ودوبار جراحی شدم با قلب 30درصد مشغولم-چند سال پیش عده ای بازنشسته شدند با30روز حقوق -وزیر جدید که آمد دو روز بعد در برنامه تلویزیونی اعلام کرد که مخلف بازنشستگی است واین حرف خود را عملی کرد چون بااینکه بازنشستگی تمدید شده بود اجرا نشد-یعنی وزیر محترم هیچ اقدامی در جهت این امر انجام نداد اگر مشکل داشت می توانست بجای 100درصد -50درصد -یا 10درصد -یا 5درصد انجام دهد یعنی بخاطر احترام به قانون درصدی را انجام دهد ولی متاسفانه عملکرد آموزش وپرورش در اجای قانون پیش از مود -0-درصد بود-------واکنون که ارفاقی حذف شده عدالت نیست -بااین حال بخاطر وضعیت جسمانی بازنشسته شده وخوشحال میشویم -
 • علی چهارشنبه 31 خرداد 1391 - 04:55:19
  34 1 پاسخ به این نظر
  به نظر من لغو بازنشستگی قبل از موعد فرهنگیان ظلمی بوددر حق معلمان . وقتی معلمی انگیزه ای برای تدریس نداشته باشد چرا باید بماند نمایندگان مجلس این طرح را تصویب کردند اما وزیر محترم به طور خودسرانه ان را لغو کرد پس وقتی که در مجلس دو بار استیضاح شد حقش بود
  • بدون نام پنجشنبه 22 فروردین 1392 - 15:54:58
   5 0
   واقعا حرف درست ومنطقی می باشد.
 • احمد چهارشنبه 31 خرداد 1391 - 05:04:56
  22 0 پاسخ به این نظر
  این وزیر محترم وقتی که روی کار امد مراکزتربیت معلم و جذب معلمان جدید را متوقف کرد اما امسال به اشتباهش پی برد و دوباره مراکز تربیت معلم احیا خواهند شد در مورد بازنشستگی قبل از موعد فرهنگیان امیدواریم زود به اشتباهش پی ببرد!!!
 • معلم ابتدایی چهارشنبه 31 خرداد 1391 - 05:07:51
  29 4 پاسخ به این نظر
  از نمایندگان محترم مجلس می خواهیم دوباره این وزیر سریعتر استیضاح شود.
 • بدون نام یکشنبه 4 تیر 1391 - 13:49:04
  14 0 پاسخ به این نظر
  متاسفانه همه ی این حرفها بهانه ای بیش نیست تنها موردی که به ان بها داده نمیشود نیروی کارامد است مثل هرجای دیگه انچه حاکم روابط است نیرویی که مورد تایید اولیا ودانش اموزان است وازنظر امتیازی بالاتر است اجازه ورود به مدرسه را نمیدهند در عوض نیرویی دیگر با امتیاز کمتر فقط به دلیل بند پ با مدیر یا اداره کلاس میگیرد بعد نیروی بهتر مازاد میشود واگر بخواهد از این بعدالتی خود را نجات وبازنشسته کند میگویند نه
  • كم یکشنبه 25 تیر 1391 - 18:04:50
   8 0
   lمن هم باشما موافقم مديران مدارس به دليل خصومت شخصي كار مرا ب اداره انتقال انتقال داده است ومسيولراهنمايي هم به بنده ابلاغ نداد با وجود 27سال ثدريس ديني وعربي حالا بايد مازاد شوم اين همان بي عدالتي اسث من از ناحيه 1كرج شكايت دارم
 • احمد رضایی چهارشنبه 21 تیر 1391 - 12:06:57
  15 0 پاسخ به این نظر
  قانونی که وزیر به دلخواه خود آن را تغییر دهد و در آن تبعیض با دیگر کارکنان دولت بخوبی مشاهده می شود بدرد همان قانون گذار می خورد ولاغیر.
 • محمد -ط سه شنبه 27 تیر 1391 - 13:42:47
  25 1 پاسخ به این نظر
  اگر به نظام خانواده و تربیت فرزندان اهمیت می دهیدبازنشستگی با بیست سال سابقه را برای خانمها پیگیری کنید.
 • يونس سه شنبه 3 مرداد 1391 - 02:52:44
  8 0 پاسخ به این نظر
  وقتتون به خير.اينجانب با تحمل سختيهاومشكلات عديده ايي وصرف هزينه هاي هنگفتي موفق به اخذ مدرك كارشناسي ارشد از دانشگاه آزاد شدم.ليكن وقتي مي بينم كه از لحاظ حقوق ومباحث مالي در آموزش وپرورش با يك نفر با مدرك ديپلم تفاوتي چنداني ندار م ديگر چه انگيزه اي براي ماندن در آموزش وپرورش ميماند ؟
 • سپیده پنجشنبه 19 مرداد 1391 - 19:29:39
  23 3 پاسخ به این نظر
  من 20 سال سابقه کاری دارم و میخوام از بازنشستگی پیش از موعد استفاده کنم.پرونده پزشکی هم ندارم که بتونم بازنشسته بشم.یه راه حلی نشونم بدید که باز نشسته بشم
 • بهجت مجتبایی دوشنبه 30 مرداد 1391 - 14:55:35
  10 0 پاسخ به این نظر
  سلام ده هزار بیمار صعبالعلاج/؟بگویید ده هزار سفارش شده؟!!!...برادرم ! صعب العلاج که بخوای نخوای باز نشست میشه .تازه بر اساس قوانین از کار افتادگی بهترم میتونه باز نشت بشه .پس داستان چیه؟؟؟؟؟؟؟رو راست باشید
 • ناهید روشن دل پنجشنبه 2 شهریور 1391 - 16:36:57
  6 3 پاسخ به این نظر
  من 22 سال سابقه خدمت دارم وسابقه بیماری ریوی دارم آیا میتوانم درخواست بازنشستگی زودتر از موئد راداشته باشم؟
  • بی نام چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 14:49:01
   0 1
   خدمت درمناطق محروم وروستاها با نداشتن امکانات گرمایشی مناسب در فصل زمستا ن ونداشتن وسیله نقلیه مناسب واتوبوسهای از رده خارج ونداشتن بخاری وکولردر این اتوبوسها با خدمت درمناطق خوش اب وهوا با امکانات مناسب به نظر شمایکسان است ؟
 • بندشانس شنبه 11 شهریور 1391 - 00:34:41
  20 0 پاسخ به این نظر
  باسلام * آيا اين عدالت است كه عده اي از معلمان با25سال خدمت بازنشست شدند * مزاياي بازنشستگي گرفتند وسرمايه گزاري كردند *ولي مابايد همچنانان 5سال ديگه خدمت كنيم * حالا كه شما ازخواب بيدارشديد مابايد تاوان آن راپس بديم * لااقل بخاطر عدالت هم كه شده براي ما يك مقدار اضافه حقوق درنظر بگيريد* متشكرم
 • yas یکشنبه 12 شهریور 1391 - 18:51:53
  6 0 پاسخ به این نظر
  بانبود امکانات اموزشی عاقبت بچه های پایه ی ششم چه میشه
 • ناشناس جمعه 17 شهریور 1391 - 17:07:49
  9 0 پاسخ به این نظر
  با سلام برادر اقای حاجی بابایی من با 21سال سابقه ومدرک فوق دیپلم واقعا بامشکلات وسختی های زندگی خانوادگی از نظر روحی تحت فشار هستم و قادر به تحصیل دوباره وکسب مدرک بالا تر نیستم پس چرا از نیرو های جدید که از نظر علمی میتوانند نقش بیشتری در اموزش دانش اموزان داشته باشند استفاده نمی کنید؟
 • ناشناس یکشنبه 19 شهریور 1391 - 16:23:38
  18 3 پاسخ به این نظر
  پس تکلیف انهایی که بیماری صعب العلاج ندارند واز نظر روحی انگیزه ی ادامه کار ندارند چیست؟
 • بدون نام جمعه 31 شهریور 1391 - 13:19:57
  14 0 پاسخ به این نظر
  جناب وزيربه نظرتعدادزيادي ازفرهنگيانحالاكه اجراكردن قانونبازنشستگي پيش ازموعدبابيست سال سابقه مشكل است حداقل با25يا26يا27سال سابقه كاروبا2يا3يا4سال ارفاقي موافقت كنيدبااينكارهم حق به حقدارمي رسدهم مشكل تعدادزياد ي ا زفرهنگيان حل شده وواقعاانهايي كه انگيزه ايبراي ادامه كارويامشكلات زيادي ازقبيل بيماري دارندمرتفع ميشودودرعوض نيروي تازه نفس استخدام كنيد
 • رمضانی -مریوان سه شنبه 4 مهر 1391 - 04:04:07
  7 0 پاسخ به این نظر
  با سلام.بنده با 24سال خدمت خواهان بازنشستگی هستم ولی نکته اینجاست که ما فرهنگیان چشم امیدمان به پاداش اخر خدمت و اینکه اگر زیاد در طول خدمت به مادیاتی نرسیده ایم حداقل پس از باز نشستگی می توانیم ارامشی داشته باشیم ولی نه با 25روز حقوق.به نظر بنده دستگاه بهتر است اولئیت بندی کند از لحاظ رشته مورد نیاز .مازاد نیرو در برخی استانها و انگاه اقدام کند
 • بدون نام دوشنبه 10 مهر 1391 - 22:10:07
  6 0 پاسخ به این نظر
  باسلام خدمت وزیر محترم لطفا یک تفاوتی بین کسانی که در مناطق محروم و روستاه ها خدمت می کنند با کسانی که در مناطق برخوردار خدمت می کنند در باز نشستگی پیش از موعد قائل شوید بنده 25سال در مناطق محروم روستایی خدمت نموده ام و واقعا خسته شده ام و متقاضی بازنشستگی پیش از موعد با ارفاق 5 سال می باشم
 • علیمی شنبه 15 مهر 1391 - 23:54:32
  18 0 پاسخ به این نظر
  جناب آقای وزیر چرا بدی آب و هوا و تسهیلات را قطع نموده در حالی که با پنجاه هزار تومان آیا میشود تورم هزار درصدی را مهار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • معلم ابتدايي دوشنبه 15 آبان 1391 - 00:39:57
  8 0 پاسخ به این نظر
  آقاي وزير اين عدالت است كه عده اي از كارمندان آموزش وپرورش زمين براي مسكن بگيرند و ديگر به فكر ساير معلمان نباشند
 • بدون نام چهارشنبه 27 دی 1391 - 14:40:20
  6 0 پاسخ به این نظر
  عدالت بهترین واژه برای همه در همه ی امور است که هرکس متناسب با حقش به ان برسد
 • دبیر یکشنبه 18 فروردین 1392 - 14:46:22
  6 0 پاسخ به این نظر
  جناب وزیر از نظر شما و سایر مسولین فرهنگیان در کدام طبقه اجتماعی قرار میگیرند و اینکه بعد از سی وچند سال از اننقلاب معلم نمی تواند دو روز با خانواده درسال به یک سفر معمولی برود به جز هتل مدرسه چه احساسی دارید؟
 • س-ر -د پنجشنبه 22 فروردین 1392 - 15:52:33
  9 0 پاسخ به این نظر
  خواهشمند است نسبت به مادران شاغل بی تفاوت نباشید باز نشستگی با 25 سال سابقه با 30 روز حقوق را بری آنها در نظر بگیرید .زیرا رکن خانه در تربیت مادران هستند. نسبت به آینده کشور بی تفاوت نباشید.
 • معلم سه شنبه 24 اردیبهشت 1392 - 19:11:25
  5 2 پاسخ به این نظر
  اقای وزیر تکلیف زنان مجرد با 28 سال سابقه وداشتن پد ر ومادر سن80سال وداشتن کفالت نامه ی قانونی چیست ؟ لطفا دستوری عنایت فرمایید تا ما باچنین شرایطی وبا ارفاق دو سال سنوات بتوانیم از تمام مزایای بازنشستگیی 30سال بهره مند شویم شما را به خدا به داد ما برسید .خدایا........................................
 • قاسمی شنبه 11 خرداد 1392 - 11:59:01
  7 1 پاسخ به این نظر
  آقای وزیر معلمی که انگیزه ای برای تدریس ندارد و با این وضعیت بد اقتصادی و حقوق کم و خسته از کار بیست ساله باز هم مجبور است ادامه دهد برای بچه های مردم مانند سم میماند و به جای آموزش و تربیت نقش مخرب و منفی تربیتی میتواند داشته باشد پس بهتر است یا انگیزه را در این قشر که برخلاف دیگر کارکنان دولت با انسان زنده سروکار دارند بیشتر کنید یا خواهشا ما را به زور وادار به ادامه این راه نگنید و با بازنشستگی پیش از موعد با بیست سال آنهم با سنوات ارفاقی موافقت کنید چه فرقی است بین ما با همگاری که دانشسرایی بود با 20 سال در سن 35 سالگی و 5 سال سنوات ارفاقی بازنشسته شده تاوان اشتباه شما نباید گریبان ما را بگیرد .
 • حسینی جمعه 31 خرداد 1392 - 01:58:28
  4 4 پاسخ به این نظر
  فرهنگی مبتلابه ام اس هستم بیست سال سابقه دارم ایابازنشستگی پیش ازموعدشاپل من میشود؟
 • بی نام جمعه 31 خرداد 1392 - 05:50:37
  3 3 پاسخ به این نظر
  سلام آقای وزیر.معلمی هستم با 27 سال خدمت.حدود 14 سال است که دچار ناراحتی اعصاب شدم.و این ناراحتی اکنون به اوج رسیده.آیا اگر تقاضای بازنشستگی قبل از موعد کنم،با چند سال پاداش و چند روز حقوق بازنشست می شوم؟البته در صورت موافقت.ممنون.
 • هانی جمعه 7 تیر 1392 - 16:39:01
  10 2 پاسخ به این نظر
  عاجزانە خواهشمندم امسال هم(٩٢) بازنشستگی پیش از موعد را با بیست سال ساب‌قە خدمت برای خانمها اجرا نمایید.تمنا دارم . جزاکم ا...خیرا
  • بی نام یکشنبه 9 تیر 1392 - 20:32:07
   1 0
   آقای وزیرمن 30 سال سابقه ی کار ی درآموزش وپرورش را دارم می خواستم بدانم اگر بخواهم هم کاری خودم را با آموزش وپرورش ادامه دهم چه مزایایی برای من دارد
 • حمید دوشنبه 10 تیر 1392 - 09:10:58
  3 2 پاسخ به این نظر
  به نظر من معلمی شغلی نیست که بدون عشق پیش برود.پس بگذارید کسانی که به هر دلیلی نمیتوانند کار کنند بروند و عاشقان تعلیم و تربیت بیایند وگرنه با حقوق بالا هم نمیتوان عشق ایجاد کرد.
 • جلالی دوشنبه 31 تیر 1392 - 15:23:29
  2 3 پاسخ به این نظر
  باسلام به نظر شما کار کردن زن و مرد با تمام مسوولیتهایی که یک زن در خانه دارد باید مثل هم باشد؟ آیا فکر نمیکنید برای یک زن کار کردن در مدرسه و خانه برابر با یک مرد که مسولیت خانه را کمتر به عهده دارد ظلم بزرگی به این قشر بزرگ جامعه است؟لااقل برای زنان بازنشستگی پیش از موعد ر اجرا کنید.
 • بی نام سه شنبه 16 مهر 1392 - 17:44:50
  7 2 پاسخ به این نظر
  من هم با بازنشستگی پیش از موعد خانمها موافقم حضور یک زن به مدت 30سال در مدارس خصوصا ابتدایی خیلی مشکله خواهشمندیم ما خانمها را هم در نظر بگیرید.متشکرم
 • حبیب سه شنبه 28 آبان 1392 - 09:49:33
  4 6 پاسخ به این نظر
  میخواهم با 15سال سابق و 36سال سن بازنشسته شوم. درچه صورتی می توانم؟
 • بی نام سه شنبه 10 دی 1392 - 21:30:45
  3 1 پاسخ به این نظر
  معلمی برای یه مرد بجز شرمندگی در برابر خانواده نیست
 • محسن دوشنبه 23 دی 1392 - 09:36:45
  4 1 پاسخ به این نظر
  سلام خدمت وزیر جدید خوشا به حالتون ما.7 سال از عمرمون را چوپانی.کردیم( حق.تدریس بودیم حساب نکردند) الان تازه 4 سال خدمتم اگه تصویب نشه عمر من از 60 سال می گذره( کفاف کنه )
 • a شنبه 19 بهمن 1392 - 11:30:52
  2 1 پاسخ به این نظر
  سوال اکثر معلمان این است که یک معلم با 25 سال دیگر توان خدمت ندارد ولی آقای وزیر با 45 سال سابقه برای پست وزارت سر می شکند ؟؟؟ این میشود عاقبت آموزش و پرورش و قرار گرفتن در یک سراشیبی تند نابودی
 • بی نام یکشنبه 16 شهریور 1393 - 23:40:10
  4 0 پاسخ به این نظر
  چرا کسی که درآموزش و پرورش به سمت بالایی مثلامدیریت مدرسه میرسد تا زمان بازنشستگی در همان پست میماند آیا دیگرا ن نمیخواهند این پست را نیز تجربه کنند
 • بی نام شنبه 5 مهر 1393 - 13:39:49
  1 6 پاسخ به این نظر
  سلام اگه خانمی سیزده سال سابقه کار داشته باشه باسن 46بعد میرض باشه اگه دیگه نمیتونه کار کنه کارشم سخته میتونه بازنشسته شه
 • بی نام جمعه 29 آبان 1394 - 11:27:10
  0 0 پاسخ به این نظر
  سلام معلمی عشق است هنر است شغل انبیاست من باسابقه ی 30 سال معلمی درکلاس اول عاشق کارم هستم واگر امکانش باشه دوست دارم کارم را ادامه بدهم
ارسال نظر:
 • 0/700
 • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved